OTRADA ODESEIA MI

 

ЕТИЧНИЙ КОДЕКС
українських моряків-вітрильників
«Поки ми разом, в небі плескають вітрила,
Поки ми разом, з нами Вища сила. »
Пісня у виконанні ТНМК
«Ви не перемогли у перегонах, якщо
перемагаючи у перегонах, ви втратили
повагу своїх спортивних супротивників»
Пауль Ельвстрем.(Чотириразовий Олімпійський Чемпіон)
ВСТУП
За всі часи мистецтво керувати вітрильним судном поважалося як одне з найпотаємніших і найзахоплюючих мистецтв, що викликало неабияку повагу до тих, хто його опанував.

За міфами стародавніх Еллінів Прометей не лише викрав вогонь з неба і віддав його людям, він нібито навчив людей багато чого іншого, в тому числі збудував перший корабель, змайстрував вітрило і навчив людей вітрильництву, чим розгнівив Зевса, наблизивши людей до Богів.

 

У дохристиянських Русів вважалося, що той, хто тримає кермо вітрильного судна, тримає за руку самого Стрибога – Бога вітру і мореплавства.

Тисячі років моряки-вітрильники у всьому Світі вважалися найсміливішими, найвправнішими і найчеснішими серед людей. Моряки всього Світу і українські козаки зокрема, а особливо козаки-запорожці, були носіями тієї морської етики, за якою найвищими цінностями людини виступали відвага, чесність, відданість своїй справі, надійність у дружбі, самовідданість щодо додержання своїх обов'язків перед своїми побратимами, і девіз: "Один за всіх, всі за одного".

В наш час живими носіями етики і моралі, яка довгі часи панувала під вітрилами, мають бути ті, хто обрав за свою улюблену справу вітрильництво у будь якій з його сучасних форм. Тому, людина, яка поповнила собою багатомільйонне світове братство моряків-вітрильників, має дотримуватися певних морально-етичних принципів і норм, додержання яких вважається почесним обов'язком кожного з Нас, спортсменів-вітрильників.

Порушення цих норм і принципів є ганьбою не тільки для самого порушника, але і для його колег по клубу, спорт-школі, спортивному товариству, колективу яхтсменів окремої території і всієї країни України.

Порушення норм і принципів цього кодексу може бути розцінене, як порушення правила 69, за яким вимагається "не скоювати брутальних порушень правил, загальновизнаних норм етичної поведінки і порядності, не вчиняти дій, які призводять до знеславлення спорту".

Затвержено протоколом 121 від 25.11.2014 2

Настанови для молодих українських яхтсменів-перегонців

 

Гідний поваги моряк-вітрильник:

 1. Знає правила змагань і залишається вірним їх додержанню. Він завжди, за будь яких обставин: якщо усвідомлює, що порушив правило, негайно, або виконує покарання, або ж сходить з перегонів, а якщо вважає не себе порушником правил, то, якщо це є доречним, подає протест.
 2. Додержує вимог положення про перегони і вітрильницької інструкції, як на воді, так і на березі, в тому числі і вимог правил, встановлених у клубі, на базі якого проводяться змагання. 
 3. Є організованим, підготовленим і відповідальним щодо свого спорядження.
 4. Виявляє повагу до своїх колег-змагунів і до тих осіб, які безпосередньо проводять змагання, та, якщо потрібно, допомагає у їх проведенні і обслуговуванні, а також, допомагає у проведенні інших заходів, що супроводжують спортивні змагання.
 5. Ніколи не застосовує до будь кого брутальну лайку, не погрожує і не намагається залякувати, чи шантажувати будь кого, не присікується як до сторонніх осіб, так і до своїх колег по команді.
 6. Не присвоює, не користується без дозволу будь якою власністю, що йому не належить.
 7. Не порушує законів, що стосуються спиртних напоїв, тютюнових виробів, чи недозволених лікарських засобів.

Настанови для батьків Батьки мають повсякчас:

 1. Підтримувати і запроваджувати у життя Етичний кодекс українського морякавітрильника.
 2. Спрямовувати прагнення до спортивних перемог, роблячи наголос на ентузіазмі, порядності і чесності гри у спортивній боротьбі. Надавати більше значення у виступах на спортивних змаганнях манері поводження і поведінці, ніж досягненню власне технічних результатів змагань.
 3. Сприяти розвитку і поширенню вітрильницького спорту у широкому його розумінні, як спорту вітрильного мореплавства, що є носієм сталих морських традицій, а не як спорту виключно яхтових перегонів.
 4. Будучи у якості глядача, залишатися у межах визначених акваторій і керувати катером належним чином.
 5. Завжди мати на увазі, що будь які інструктивні вказівки і підказки під час перегонів є забороненими. (Дивіться ПВП 41 (Стороння допомога).
 6. Виявляти повагу до суддів і керівних осіб на змаганнях, та до порядку, за яким проводиться регата.
 7. Бути обізнаними з технікою виконання рятувальної допомоги і завжди, у разі необхідності, діяти за порядком, встановленим для її надання.
 8. З розумінням ставитися до того, що вживання алкогольних напоїв, чи недозволених лікарських засобів не може мати місця на жодних юнацьких змаганнях.
 9. Демонструвати прихильне і етичне ставлення до оточення і належну етичну поведінку. (Молоді люди більше засвоюють те, що вони бачать на власні очі, ніж те, про що їм втлумачується)

Настанови для тренерів Тренери мають повсякчас:

 1. Самі слідувати настановам Етичного кодексу українських моряківвітрильників і запроваджувати їх у життя.
 2. У своїй діяльності завжди давати собі звіт про те, що вони є винятково впливовими особами щодо змагунів, і завжди докладати зусиль, аби бути взірцем щодо високого рівня етичності і моральності у своїй поведінці.
 3. Сприяти розвитку і поширенню спортивного вітрильницьтва у широкому його розумінні, як спорту вітрильного мореплавства, носія сталих морських традицій, а не як спорту виключно яхтових перегонів.
 4. Надавати більше значення у виступах на спортивних змаганнях манері поводження і поведінці змагунів, ніж досягненню ними власне технічних результатів на змаганнях.
 5. Мати до всіх змагунів однакове ставлення як у процесі тренувальної роботи, так і під час змагань.
 6. Відігравати активну роль у боротьбі проти вживання алкогольних напоїв і тютюну.
 7. Давати собі звіт про свою безперервну відповідальність щодо постійної турботи стосовно духовного і фізичного стану і здоров’я своїх підопічних, у тому числі і під час регат.
 8. Керувати тренерським катером, додержуючи загальновизнаних принципів безпеки.
 9. Давати собі звіт у необхідності додержувати вимог всіх регламентних документів, які стосуються змагань і клубу, на базі якого вони проводяться.
 10. Досконало знати правила перегонів, заохочувати до їх додержання, і навчати не тільки правилам, але і порядку, за яким відбуваються протестування.
 11. Надавати допомогу всім змагунам у реалізації вповні їхніх природних потенційних можливостей. 12.Надихати своїх вихованців на те, щоб вони були організованими, відповідально і ощадно ставилися як до своєї матеріальної частини, так і до чужої власності.
 12. Володіти знаннями і вміннями, необхідними для надання рятувальної допомоги на воді за будь яких випадків. Настанови для перегонових і протестових комітетів та для організаторів змагань.

Судді-рефері, судді-керівники перегонів і організатори змагань мають завжди:

 1. Слідувати настановам Етичного кодексу українських моряків-вітрильників і запроваджувати їх у життя.
 2. Завжди пам’ятати про те, що юнацькі змагання мають насамперед нести задоволення його учасникам, бути для них розважальним і разом із тим пізнавальним заходом, який налаштований стосовно них дружньо і гостинно.
 3. Спонукати змагунів до того, аби бути прихильними до додержання правил, а не наїжаченими проти них.
 4. Розробити і запровадити настанови щодо суден для глядачів.
 5. Віднайти способи, яким чином відзначити багатьох юних спортсменів, а не тільки переможців змагань.
 6. Давати собі звіт у тому, що недоречне вживання алкогольних напоїв, чи недозволених лікарських засобів є неприйнятним і не може мати місця на жодних юнацьких змаганнях.
 7. Виявляти, придавати гласності, і вживати заходів проти проявів непристойної поведінки.
 8. Володіти знаннями і вміннями, необхідними для надання рятувальної допомоги на воді за будь яких випадків.

У який спосіб підтримувати етичність у поведінці Ми повинні мати за мету СТВОРИТИ СЕРЕДОВИЩЕ, ЯКЕ ПІДТРИМУВАТИМЕ ЕТИЧНИЙ ВИБІР І СПРИЯТИМЕ ЕТИЧНІЙ ПОВЕДІНЦІ.

Ми маємо спрямовувати свою діяльність на те, аби застосовувати насамперед випереджаючі засоби, а не бути вимушеними реагувати на те, що уже трапилося, отже, нашим прагненням має бути дати нашим спортсменам інструмент і методи для обрання позитивних шляхів у їхній поведінці і ставленні до оточення.

Всі ми, включно з клубними суддями, тренерами і батьками, маємо ПРАЦЮВАТИ РАЗОМ з МОЛОДИМИ СПОРТСМЕНАМИ, аби прямувати до цієї мети.

Ми сподіваємося і віримо, що поради, яких надано нижче, будуть безумовно корисними і призведуть до позитивних результатів у разі їх практичного застосування.

 • НАДАВАЙТЕ ВАШИМ СПОРТСМЕНАМ ПІДТРИМКУ, ЯКОЇ ВОНИ ПОТРЕБУЮТЬ ЗАДЛЯ ДОПОМОГИ У ВИБОРІ ЕТИЧНИХ РІШЕНЬ.
 • ЗАОХОЧУЙТЕ ДО ТОГО, АБИ БІЛЬШ ЗОСЕРЕДЖУВАТИ УВАГУ НА ЯКОСТІ ПРОЦЕСУ ВИКОНАННЯ ДІЙ, НІЖ НА ЇХ ФОРМАЛЬНОМУ РЕЗУЛЬТАТІ. РОЗГЛЯДАЙТЕ ОСОБУ ЮНОГО СПОРТСМЕНА НЕ ЯК ЗАСІБ ДОСЯГНЕННЯ СПОРТИВНОГО РЕЗУЛЬТАТУ ЗА ВСЯКУ ЦІНУ, А ЯК ОКРЕМУ ОСОБИСТІСТЬ, ЯКА ПРАГНЕ ДО САМОВДОСКОНАЛЕННЯ, ДОПОМАГАЙТЕ СПОРТСМЕНАМ ВИЗНАЧАТИ РЕАЛЬНІ ЗА ЇХНЬОЮ ВЛАСНОЮ МОЖЛИВІСТЮ ЦІЛІ/СПОДІВАННЯ І ДОСЯГАТИ РЕАЛЬНО ОЧІКУВАНИХ РЕЗУЛЬТАТІВ. 
 • ЗАСТОСОВУЙТЕ ЕТИЧНІ ПРИНЦИПИ ЯК ОДНУ З ПІДВАЛИН ВАШИХ ПЛАНІВ І ТРЕНУВАЛЬНИХ ПРОГРАМ.

НАСТАНОВА 1

«Гідний поваги яхтсмен завжди залишається вірним додержанню правил перегонів. Він у кожному разі, коли дає собі звіт у тому, що сам порушив правило, або виконує покарання, або сходить з перегонів. Якщо ж, він не вважає себе порушником правил, то подає протест на порушника.»

ПОРАДИ, СЛІДУВАННЯ ЯКИМ СПРИЯЄ ДОДЕРЖАННЮ НАСТАНОВИ

Включайте вивчення правил у ваші тренувальні плани Застосовуйте систему «Правило тижня» відповідно до віку і рівня спортивної підготовленості групи Включайте виконання покарань обертами, як невід’ємну частину тренувань на воді Застосовуйте на воді вправи, які моделюють ситуації застосування правил (скажімо, правил, які стосуються огинання знаків) Запрошуйте місцевих суддів для допомоги у тлумаченні правила 42 і моделюванні протестів Застосовуйте арбітраж, який проводять самі спортсмени Постійно думайте над тим, як вдосконалити знання правил спортсменами і вміння діяти за умов подання і слухання протестів

НАСТАНОВА 2

«Гідний поваги яхтсмен завжди додержує вимог положення про перегони і вітрильницької інструкції, як на воді, так і на березі, в тому числі і вимог правил, встановлених у клубі, на базі якого проводяться змагання.»

ПОРАДИ, СЛІДУВАННЯ ЯКИМ СПРИЯЄ ДОДЕРЖАННЮ НАСТАНОВИ 2:

Перед будь якою регатою зайдіть на вебсайт регати і прочитайте Положення про перегони Обговоріть з іншими змагунами, які мають намір брати участь у регаті, умови проведення цієї регати та порівняйте їх з умовами проведення інших регат Роз’ясніть змагунам, що вони представляють не тільки самих себе, але й свій клуб, спортивну організацію, регіон і Країну в цілому, та що від них люди очікують, що змагуни будуть гідно їх репрезентувати.

НАСТАНОВА 3

«Гідний поваги яхтсмен завжди є організованим, підготовленим і відповідальним щодо свого спорядження.»

ПОРАДИ, СЛІДУВАННЯ ЯКИМ СПРИЯЄ ДОДЕРЖАННЮ НАСТАНОВИ 3:

Перед початком сезону запровадьте «день матеріальної частини» і проводьте контрольну перевірку кожного судна, яке буде використовуватися у вашому тренувальному процесі Пересвідчіться у тому, що кожний відокремлювальний предмет спорядження, в тому числі штормовий одяг і особисті рятувальні засоби, є чітко і незмивно промарковані Перевірте кожне судно і пересвідчіться у тому, що на кожному судні є таке, як належить, рятувальне спорядження і спорядження щодо безпеки. Зробіть це умовами участі у змаганнях будь якого рівня Наполегливо заохочуйте змагунів та їхніх батьків маркірувати всі інші предмети, які є особистою власністю Підготуйте контрольний список щодо участі у змаганнях для судна кожного класу. Такий список необхідного спорядження, як суднового, так і особистого стане у пригоді змагунові, щоб бути готовим до регати.

НАСТАНОВА 4

«Гідний поваги яхтсмен завжди виявляє повагу до своїх колег-змагунів і до тих, хто безпосередньо проводить змагання, допомагає у їх проведенні і обслуговує їх, а, також і у проведенні інших заходів, що супроводжують спортивні змагання.»

ПОРАДИ, СЛІДУВАННЯ ЯКИМ СПРИЯЄ ДОДЕРЖАННЮ НАСТАНОВИ 4:

Породжуйте ПОВАГУ до того, що є основою вашої діяльності Розробляйте і запроваджуйте методи і засоби для змагунів, аби привчати їх до надавання допомоги іншим змагунам і до колективної праці, сприймайте це, як частину культури. (Скажімо, призначте команду із чотирьох змагунів-оптимістів, аби вони разом виймали корпуси із місця зберігання і скидали їх на воду) Вчить поглядам на турботу про інших, взаємодію в колективі і надання допомоги тим, хто її потребує, як справам, які виглядають у позитивному світлі Роз’ясніть зробіть чітким і ясним для батькам, інструкторів, суддів і всіх, причетних до безпосереднього проведення змагань, самих змагунів, і взагалі всіх, хто має відношення до виховання юних спортсменів, що ШАНОБЛИВА І ЧЕМНА поведінка очікується від будь кого Пам’ятайте, що молоді люди краще сприймають і надійніше засвоюють те, що вони бачать, ніж те, про що їм говорять.

РОЗГЛЯДАЙТЕ І ОБГОВОРЮЙТЕ НАСТАНОВИ ЩОДО ЕТИКИ ВІТРИЛЬНИЦТВА У ЯКИХ ПРОГОЛОШУЄТЬСЯ «ЧОГО НІКОЛИ НЕ РОБИТЬ ГІДНИЙ ПОВАГИ ЯХТСМЕН.» БУДЬТЕ ВПЕВНЕНІ У ТОМУ, ЩО ЮНІ ЯХТСМЕНИ РОЗУМІЮТЬ, ЯКИМИ БУВАЮТЬ НАСЛІДКИ НА РІВНІ ТРЕНУВАЛЬНИХ ЗАНЯТЬ, РІВНІ ОФІЦІЙНИХ ЗМАГАНЬ, НА КЛУБНОМУ РІВНІ, І НАВІТЬ МОЖЛИВО, НА НАЦІОНАЛЬНОМУ РІВНІ, ЯКЩО БУДЬ ХТО З НИХ:

1. Застосує до будь кого брутальну лайку, погрожуватиме і намагатиметься залякувати, чи шантажувати будь кого, присікуватиметься як до сторонніх осіб, так і до своїх колег по команді.

2. Присвоюватиме, чи користуватиметься без дозволу будь чим, що йому не належит.

3. Порушуватиме закони, що стосуються спиртних напоїв, тютюнових виробів, чи недозволених.

http://sfu.com.ua/2/rules.html

Comments:

Поделись с друзьями!

Мы в Facebook

Контакты

ТОВ "Солнечный Круг Знаний"

г. Киев улица Приречная , 11 оф. 1 м . Минская м. Героев Днепра

+38 044 23 23 202  +38 067 467 23 64 

+38 093 883 58 98

E-mail: info@skz.kiev.ua